Każdego roku pokaźna grupa Polaków opuszcza ojczyznę, aby podjąć pracę za granicą. Dla części z nich wyjazd do pracy do obcego państwa jest jedynie sezonową przygodą, a dla innych – początkiem nowego rozdziału w życiu. Jednym z krajów cieszących się dużym zainteresowaniem osób szukających sposobu na poprawę warunków życia jest Szwecja. Warto pamiętać, że legalna praca podjęta w tym kraju wymaga rozliczenia się z fiskusem. Czy rozliczenie dochodów ze Szwecji w Polsce musi być skomplikowane? Sprawdź!

Proste rozliczenie dochodów ze Szwecji w Polsce – o czym powinien wiedzieć każdy pracownik?

Każda osoba podejmująca legalną współpracę ze szwedzkim pracodawcą zobowiązana jest do złożenia deklaracji podatkowej. Rozliczenie za ubiegły rok należy złożyć najpóźniej do 4 maja. Z tego obowiązku zwolnione są wyłącznie osoby objęte podatkiem SINK (25%).

Co ważne, nie musisz składać rozliczenia osobiście w urzędzie w Szwecji. Możesz dopełnić wszystkich formalności w Polsce. Na terenie naszego kraju działają biura podatkowe specjalizujące się w tego typu operacjach. Bariera językowa czy odległość nie są już żadnym problemem! Polscy specjaliści znający szwedzkie prawo podatkowe pomogą Ci sprawnie przejść przez cały proces. Pamiętaj o tym, że rozliczenie dochodów ze Szwecji w Polsce jest szansą na odzyskanie niemałej kwoty za nadpłacony podatek.

Wymagane dokumenty

Do poprawnego rozliczenia się ze szwedzkim urzędem potrzebne są następujące dokumenty: druki KU­10 albo KU­13 otrzymane od pracodawcy, INKOMSTDEKLARATION 1 (rozliczenie roczne ze szwedzkiego urzędu), kserokopia dowodu osobistego lub paszportu, dokumenty potwierdzające stosowne odliczenia podatkowe.

 

Comments are closed.