Kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkim organizmie i odpowiada m.in. za stopień nawilżenia skóry. W medycynie estetycznej stanowi składnik preparatu używanego do modelowania twarzy i powiększania ust. Jego kompatybilność z ludzką skórą sprawiła, że efekty są zdumiewająco naturalne. Co warto wiedzieć na temat wypełniania ust kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy – czym się charakteryzuje ta substancja?

Kwas hialuronowy to substancja, która nie jest obca dla naszego organizmu. W naszych tkankach znajdują się jego duże ilości, m.in. w skórze. Występuje pod postacią soli sodowej – hialuronianu sodu. Kwas hialuronowy wiąże cząsteczki wody w skórze, a więc wpływa na jej nawilżenie, a także gładkość i sprężystość. 1 g kwasu hialuronowego jest w stanie związać do 6 l wody. Jest uznawany za bezpieczny i rzadko wywołuje alergię. Kwas hialuronowy jako składnik wypełniacza ma budowę identyczną z tym, który naturalnie występuje w naszej skórze. Pozyskuje się go podczas hodowli niepatogennych szczepów bakterii.

Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Jednym z najpopularniejszych zastosowań kwasu hialuronowego jest powiększanie ust – zauważają eksperci z Kliniki Miracki w Łodzi. Zabieg ten wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Rozpoczyna się od oczyszczenia i odkażenia skóry. Lekarz rozpoczyna od zastosowania znieczulenia miejscowego. Kiedy środek znieczulający zacznie działać, lekarz przystępuje do precyzyjnego ostrzykiwania warg wymierzoną dawką kwasu hialuronowego. Ilość wypełniacza zależy od pierwotnej wielkości ust oraz od oczekiwanych przez pacjenta efektów. Po wprowadzeniu kwasu hialuronowego do czerwieni wargowej lekarz wykonuje specjalny masaż, aby równomiernie rozprowadzić substancję.

Zabieg jest na tyle mało inwazyjny, że nie wymaga rekonwalescencji. Od razu można wrócić do codziennych obowiązków. Szczególnie istotna w ciągu kilku dni po zabiegu jest troskliwa dbałość o okolice ust – nie należy ich uciskać, masować ani wykonywać nadmiernej mimiki. Ewentualne zaczerwienienie można zakamuflować delikatnym makijażem.

Jakie efekty można uzyskać po zastosowaniu wypełniacza?

W większości przypadków wystarczy 1 ml kwasu hialuronowego, aby uzyskać efekt pełnych i ponętnych ust. Substancja ta pozwala na wymodelowanie kształtu ust, przywraca ich symetrię i atrakcyjny wygląd. Wypełnianie kwasem hialuronowym przynosi doskonałe efekty w przypadku zbyt wąskich lub nierównych warg, a także opadających kącików. Dodatkowo odmładza okolice ust, zwiększając napięcie skóry i wygładzając drobne zmarszczki. Pod wpływem kwasu hialuronowego wargi zostają intensywnie nawilżone i poprawia się ich koloryt.

Na efekty powiększania ust kwasem hialuronowym nie trzeba długo czekać – pojawiają się niemal od razu. Przez pierwszych kilka dni może występować niewielki obrzęk, po którego ustąpieniu można ocenić rezultaty. Efekty działania wypełniacza są tymczasowe i zazwyczaj utrzymują się przez 8-12 miesięcy. Dla podtrzymania rezultatów zabieg można powtarzać co kilka miesięcy – w momencie, gdy poczujemy, że nasze usta tracą objętość.

Kwas hialuronowy nie tylko wypełnia i powiększa wargi, ale też stymuluje produkcję kolagenu w skórze. Dzięki temu w tkance zachodzą korzystne zmiany, które utrzymują się nawet po wchłonięciu się wypełniacza. W sprzyjających warunkach efekty powiększania ust mogą być widoczne nawet przez dwa lata.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi.

 

Comments are closed.