Remonty dróg są niezbędne, by podnieść bezpieczeństwo użytkowników dróg, czyli kierowców. Same prace remontowe prowadzone są od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Remonty mogą trwać zarówno jeden dzień, jak i kilka miesięcy – wszystko zależy od stopnia skomplikowania i obszaru remontowego.

Plan remontu drogi – jak zabezpieczyć ruch kierujących?

Zdecydowana większość remontów planowana jest w taki sposób, by możliwe było utrzymanie ruchu na danym odcinku. W praktyce oznacza to konieczność zaprojektowania zwężenia lub też zorganizowania ruchu wahadłowego. Niezwykle istotne jest to, aby podczas projektowania takich zmian w ruchu zabezpieczyć nie tylko samych kierujących, ale też robotników pracujących na jezdni. Elementami niezbędnymi do tworzenia alternatywnych pasów ruchu są podstawy drogowe.

Jak tworzone są podstawy drogowe?

Podstawy drogowe to elementy, które muszą spełniać szereg wymagań. Powinny być one zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, ale też przed niskimi czy wysokimi temperaturami. Najchętniej kupowane podstawy projektowane są w taki sposób, by być bezpiecznymi dla samochodów, które przypadkiem mogą na nie najechać. Nowoczesne podstawy drogowe tworzone są z materiału PVC pochodzącego z recyklingu. Takie tworzywo gwarantuje, że podstawa na długi czas zachowa swoje właściwości. Warto również zwrócić uwagę na modułową budowę podstaw. Podstawy takie mogą być z łatwością łączone ze sobą, co pozwoli na stworzenie szerokiej, stabilnej podstawy, np. pod tablice informacyjne. Podstawy oferowane przez markę Nicrobase posiadają uniwersalne otwory montażowe. Oznacza to, że na podstawach można osadzać wszystkie rodzaje znaków drogowych, słupki ostrzegawcze, barierki, tablice informacyjne.

Dlaczego podstawy drogowe są tak ważne?

Podstawy drogowe to jeden z niezbędnych elementów podczas planowania remontów dróg – mówią specjaliści z firmy Nicrobase.pl. Podstawy pozwalają na umieszczenie znaków ostrzegawczych czy tablic informacyjnych w dowolnych miejscach: na poboczach, na wydzielonych pasach jezdni. Podstawy umożliwiają ostrzeżenie kierujących przed zmianami w ruchu drogowym na kilkaset metrów wcześniej, dzięki czemu kierowcy mają czas na reakcję: spowolnienie samochodu i zorientowanie się w zmianach. Podstawy drogowe wykorzystywane są także na placach budowy czy eventach – dzięki nim możliwe jest ustawianie barierek ochronnych czy ogrodzeń.

Comments are closed.