Dom powinien być miejscem, gdzie możemy odpocząć, zrelaksować się, zaprosić znajomych do wspólnego spędzania czasu. Aranżacja jest kluczowa, by przestrzeń ta mogła pełnić kilka ról i być funkcjonalna. Wśród wielu propozycji na niebanalny aranż, warto wykorzystać styl skandynawski, który nie wychodzi z mody!

Czym odznacza się styl skandynawski?

Styl skandynawski łączy prostotę, minimalizm i umiłowanie natury – mówią architekci i dekoratorzy wnętrz. Wnętrza skandynawskie odznaczają się jasna kolorystyką, wykorzystaniem naturalnych materiałów i faktu – litego drewna, bawełny, lnu, szkła. Wnętrza skandynawskie są eleganckie i funkcjonalne – dekoracje stosowane w takich wnętrzach to niebanalne lampy, rzeźby, ale też kwietniki z ulubionymi roślinami, grafiki na ścianach.  Styl skandynawski może na pozór wydawać się surowym, jednak to właśnie dodatki sprawiają, że wnętrza skandynawskie są bardziej przytulne i przyjemne dla oka. Warto w takich przestrzeniach stosować kontrastowe kolory dodatków.

Narożnik w stylu skandynawskim – wygodne miejsce wypoczynkowe

Narożniki w stylu skandynawskim będą punktem centralnym przestrzeni wypoczynkowej. Szukając idealnego mebla, warto zwrócić uwagę na sofy narożne trzyosobowe, które najczęściej posiadają również funkcję spania. Oznacza to, że mebel taki w ciągu dnia jest wygodną sofą, wieczorami zaś zmienia się w komfortowe łóżko. Wewnątrz sof tego typu znajdują się obszerne komory, w których bez trudu zmieści się zapasowa kołdra czy koce. Narożniki w stylu skandynawskim tapicerowane są tkaninami o wysokiej odporności na ścieranie, uszkodzenia. Zazwyczaj tapicerki utrzymane są  w jasnych, stonowanych kolorach. Uzupełnieniem i dekoracja narożników mogą być eleganckie poduszki w kontrastowych kolorach.

Comments are closed.