Z czym kojarzą się jeziora? Na ogół z beztroskim wypoczynkiem, możliwością plażowania, korzystania z rowerów wodnych i innych sprzętów, jakie znaleźć można w pobliskich przystaniach wodnych. Skoro już o przystaniach wodnych mowa, to może warto żeglować? Zanim jednak będzie taka samodzielna możliwość, warto zdobyć nieco wiedzy. Taką możliwość jest w stanie zapewnić doskonale zorganizowany obóz żeglarski 2023.

Co o żeglowaniu wiedzieć trzeba?

Obóz żeglarski Mazury, który oferuje m.in. Róża Wiatrów, to doskonała okazja do tego, aby poznać niezbędne informacje o żeglowaniu, bez obaw o to, że od razu będzie trzeba przystępować do egzaminu. Wręcz przeciwnie. Żaden uczestnik nie jest do tego przymuszony – chyba, że sam wykaże taką chęć, to także będzie miał możliwość.

Obóz żeglarski dla młodzieży to także możliwość poznania smaku mieszkania na jachcie, w specjalnych kajutach, gdzie nie ma takich wygód, jak to bywa w przypadku normalnych pokoi hotelowych. Znajdzie się również czas na to, aby wziąć udział w rejsie szkoleniowym, całodniowym, jaki będzie zorganizowany pod okiem doświadczonej kadry. Uczestnicy na pewno zdobędą niezbędne, podstawowe informacje, które być może, że zaowocują u nich długoletnią pasją.

Fascynujące rozrywki

Obóz żeglarski dla dzieci to także moc innych rozrywek, np. wycieczka autokarowa po to, aby móc poznać atrakcje, jakie znaleźć można w bliższej lub dalszej odległości. Dzieci będą brały udział także w różnego rodzaju zajęciach sportowych, grach terenowych. Warto jednak dodać, że wszystko będzie planowane z uwzględnieniem panujących warunków pogodowych. Tak, aby każde dziecko mogło przywieźć niesamowite wrażenia, z zapałem opowiadając o wszystkim rodzicom. Również o wieczornych ogniskach i dyskotekach, których nie będzie brakować także podczas tych wyjazdów. 

Obozy żeglarskie na Mazurach

Obozy żeglarskie Mazury to także doskonała okazja do tego, aby poznać Krainę Tysiąca Jezior. Może każdego akwenu wodnego w tej okolicy nie da się zobaczyć podczas jednego obozu, ale kilka na pewno. Tym bardziej że można liczyć na rejsy, jakie kończyć się mogą w różnych portach mazurskich (obóz wędrowny). Taki wyjazd pozwala faktycznie poznać wszystkie uroki żeglarstwa.

Młodzi uczestnicy będą mieli okazję do tego, aby samodzielnie ocenić, czy jest to coś co ich pociąga czy jednak wolą iść w innym kierunku. Jeżeli żeglarstwo im się spodoba, to na następnym letnim obozie żeglarskim, będą mogli zapisać się na szkolenie na patent żeglarza jachtowego. Comments are closed.