Szukając idealnych elementów wyposażenia do ogrodu czy na taras, nie możemy zapomnieć o tym, by zapewnić sobie cień. Współcześnie najchętniej wykorzystywane są nowoczesne parasole ogrodowe, które nie tylko chronią przed upałem, ale też wpływają na estetykę miejsca wypoczynkowego. Czy biały parasol tarasowy to dobre rozwiązanie?

Jak projektowany jest biały parasol tarasowy?

Nowoczesne parasole ogrodowe różnią się od produktów dostępnych na polskim rynku jeszcze dekadę temu. Dzisiaj parasole zachwycają elegancją, wysoką funkcjonalnością, ale też materiałami, z których są wykonane. Biały parasol ogrodowy łączy fantastyczny wygląd oraz elegancję, dzięki czemu sprawdzi się on zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Projektanci dokładają wszelkich starań, by przedmiot ten spełniał oczekiwania użytkowników.

Parasol ogrodowy opiera się na osi wykonanej z aluminium. Tworzywo to nie jest podatne na zmienne warunki atmosferyczne czy ścieranie. Biały parasol tarasowy posiada ruchomą stopę, na której oparta jest oś – to jeden z wielu punktów regulacji parasola. Parasole posiadają czasze wykonane z tkanin technicznych. Dodatkowo pokrywa je warstwa poliuretanu, która skutecznie chroni tkaninę przed promieniowaniem UV i płowieniem. Czasza posiada sprężyny naciągowe, które pozwalają na zachowanie prawidłowej pozycji tkaniny, również w czasie silniejszego wiatru. Biały parasol tarasowy może mieć czaszę odchylaną w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

Jak chronić biały parasol tarasowy?

By biały parasol tarasowy na długo zachował piękny wygląd, konieczne jest regularne stosowanie pokrowców ogrodowych. Dedykowane pokrowce na parasole tworzone są z tkanin poliestrowych, których struktura nie przepuszcza brudu, pozwala też na swobodną wymianę powietrza.

Comments are closed.