Kask jeździecki jest niezbędnym elementem wyposażenia jeźdźca – dowiemy się o tym już podczas pierwszych zajęć w szkołach jeździeckich. Kask chroni głowę i minimalizuje ryzyko poważnych uszkodzeń głowy w czasie upadków z siodła. Jak wybrać toczek do jazdy konnej? Czy powinien on spełniać konkretne kryteria?

Jaki toczek do jazdy konnej wybrać?

Decydując się na toczek do jazdy konnej, przede wszystkim musimy wiedzieć, że obecnie projektanci zaproponują nam szerokie wybór toczków dedykowanych paniom, panom, młodzieży i dzieciom. Różnić się będą one oczywiście rozmiarem, jednak w przypadku różnych producentów możemy spodziewać się również zmiennego profilowania. Co to oznacza? Otóż nie każdy kask będzie dobrze leżał na naszej głowie, dlatego tak ważne jest przymierzenie przynajmniej kilku modeli, aby wybrać toczek do jazdy konnej, który pasuje na nas idealnie. Toczek nie powinien uwierać, powodować dyskomfortu – pamiętajmy, że będzie on na naszej głowie przez kilka godzin dziennie!

Toczek do jazdy konnej tworzony jest z trwałych materiałów syntetycznych – skorupa ma skutecznie chronić głowę przed upadkami. Kaski posiadają niewielkie otwory w skorupie, które pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza. W ten sposób możliwe jest wentylowanie skóry głowy przez cały czas. Dodatkowo toczek do jazdy konnej posiada również regulowane paski, które zapinamy pod szyją. Niewielki daszek chroni oczy przed nadmiernym słońcem.

Toczek do jazdy konnej i bryczesy

Toczek do jazdy konnej to podstawy element wyposażenia jeźdźca. Chcąc jeszcze bardziej zadbać o swój komfort, warto również pomyśleć o wygodnych bryczesach. Spodnie jeździeckie wspierają jeźdźca podczas długich treningów: pozwalają na wentylowanie skóry, zapewniają pewien stopień elastyczności. Dzięki dedykowanym lejom możliwe jest też stabilniejsze utrzymywanie się w siodle.

Comments are closed.