Laseroterapia to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi medycyny estetycznej. W dobrych klinikach znajdziemy lasery na większość problemów skórnych. Odpowiednio dopasowana laseroterapia jest w stanie widocznie i na długo spłycić zmarszczki. W jaki sposób technologia ta redukuje skutki starzenia się skóry? Na czym polega laserowe odmładzanie twarzy?

Przeciwzmarszczkowe działanie laserów

Laserowe odmładzanie twarzy to bardzo popularna kategoria zabiegów, które znajdziesz m.in. w ofercie Estell w Domu Mody Klif – klinika medycyny estetycznej i stomatologii Enel-Med. Celem zabiegów jest pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze i pozbycie się niedoskonałości. Popularnym zastosowaniem laserów jest odmładzanie twarzy. Redukcja zmarszczek możliwa jest przy użyciu różnych technologii, m.in. pikosekundowej i frakcyjnej. Lasery mogą działać w sposób ablacyjny (przerywają ciągłość naskórka) lub nieablacyjny (bez uszkadzania powierzchni skóry).

Działanie lasera opiera się na odbudowie komórek. W zależności od zastosowanej technologii wiązka światła laserowego oddziałuje na głębokie warstwy skóry lub jednocześnie na naskórek i skórę właściwą. Wprowadza kontrolowane zmiany (termiczne lub mechaniczne) w tkance, aby pobudzić procesy regeneracyjne. Precyzyjne mikrouszkodzenia generowane przez wiązkę światła wzmagają produkcję kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za jędrność i napięcie skóry.

Na czym polega laserowe odmładzanie twarzy?

Zabieg laserowego odmładzania twarzy wykonywany jest przez wykwalifikowanego specjalistę. W wielu przypadkach nie wymaga znieczulenia, a jeśli zachodzi taka konieczność, wystarczy zastosowanie specjalnego kremu znieczulającego. Odczucia towarzyszące laseroterapii uzależnione są przede wszystkim od rodzaju zastosowanego lasera, a także od indywidualnego progu bólu. Procedura może obejmować całą twarz lub tylko wybrane obszary wymagające odmłodzenia, np. okolice oczu, czoło lub linię żuchwy.

Po zabiegu laserowym skóra może być zaczerwieniona, tkliwa, obrzęknięta, mogą pojawić się na niej drobne strupki. Podrażnienia powinny zniknąć w ciągu kilku dni. Specjalista medycyny estetycznej przekazuje Pacjentowi szereg zaleceń, których należy przestrzegać, aby skóra zregenerowała się jak najszybciej. Jednym ze sposobów na przyspieszenie odnowy komórkowej i utrwalenie efektów laserowego odmładzania twarzy jest terapia światłem LED.

Gdzie udać się na zabieg laserowego odmładzania?

Laserowe odmładzanie twarzy to zabieg, który musi być wykonywany przez specjalistę medycyny estetycznej lub kosmetologa, posiadającego odpowiednie kwalifikacje z zakresu laseroterapii. Najlepiej zgłosić się do zaufanej kliniki – kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji. Odmładzanie laserowe poprzedzone jest szczegółowym wywiadem w celu wykluczenia przeciwwskazań i dobrania odpowiedniej technologii do potrzeb Pacjenta. Właściwie dopasowana laseroterapia jest w stanie długotrwale odmienić wygląd skóry – poprawić jej napięcie i spłycić zmarszczki. Warto jednak być pod stałą kontrolą specjalisty medycyny estetycznej i wykonywać zalecane zabiegi „przypominające”, aby przedłużyć rezultaty.

Comments are closed.