Endermologia to bezinwazyjna metoda modelowania sylwetki, polegająca na wykorzystaniu urządzenia firmy LPG Alliance, które wykonuje głęboki masaż tkanek i przyczynia się do zmniejszenia cellulitu oraz miejscowej otyłości. Zabieg ten doskonale stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu jego efekty są wyjątkowo wyraźne i trwałe.

Endermologia jako mało inwazyjna metoda modelowania sylwetki

Endermologia to metoda modelowania sylwetki, dostępna m.in. w Klinice Miracki w Katowicach. Przez specjalistów uważana jest za jeden z najmniej inwazyjnych sposobów na poprawę wyglądu ciała – pozbycie się takich defektów, jak: cellulit, wiotka skóra czy fałdki tłuszczyku w okolicach brzucha. Endermologia to skuteczne rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i ujędrnić skórę bez konieczności poddawania się bardziej inwazyjnym zabiegom chirurgicznym.

Na czym polega ujędrnianie ciała przy pomocy urządzenia Endermologie LPG Alliance?

Endermologia polega na zastosowaniu urządzenia Endermologie LPG Alliance wyposażonego w dwie ruchome rolki i zautomatyzowaną klapkę. Urządzenie to wytwarza podciśnienie i delikatnie masuje skórę w celu rozbicia tkanki tłuszczowej i poprawienia jej elastyczności. Rolki pracują w przeciwnych kierunkach, dzięki czemu umożliwiają precyzyjne i dość intensywne masowanie skóry. W trakcie zabiegu pacjent leży na stole, ubrany w specjalny kombinezon ochronny (endermowear), a lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog przesuwa głowicę po jego ciele. Masaż jest bardzo dynamiczny, ale dla wielu osób przyjemny i odprężający.

Endermologię zawsze wykonuje się w serii zabiegów. Systematyczne masaże pozwalają na osiągnięcie spektakularnych i długotrwałych efektów. Specjaliści zazwyczaj zalecają co najmniej 10 sesji, z których każda trwa około pół godziny, jednak już po 3 wizytach można zauważyć poprawę w wyglądzie skóry i całej sylwetki. Dla spotęgowania rezultatów można połączyć endermologię z innymi, nieinwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej.

Jak działa endermologia na cellulit i miejscową otyłość?

Celem zabiegu endermologii jest rozbicie tkanki tłuszczowej i poprawienie elastyczności skóry. Seria zabiegów jest w stanie widocznie zredukować nawet najbardziej oporny cellulit. Poprzez działanie na głęboką tkankę podskórną jest to również skuteczna metoda wyszczuplania ciała, zwłaszcza w tych miejscach, które są najbardziej oporne na dietę i ćwiczenia. Intensywne pobudzenie skóry podczas endermologii wpływa na lepszą absorpcję składników aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych do ciała.

Masaż endermologiczny nie tylko poprawia kondycję skóry i wyszczupla ciało, ale też stymuluje mikrocyrkulację w głębszych tkankach. Usprawnia krążenie krwi i limfy, zmniejsza retencję wody w organizmie, redukuje obrzęki. To wszystko wpływa na sprawniejsze usuwanie toksyn z ustroju oraz przyspieszone spalanie tkanki tłuszczowej.

Zalety endermologii

Endermologia to zabieg, który ma wiele plusów:

 • możliwość zastosowania na większości obszarów ciała,
 • skuteczna redukcja cellulitu o różnym stopniu,
 • poprawa jędrności i elastyczności skóry,
 • naturalne odmłodzenie skóry,
 • widoczna redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej,
 • komfortowy zabieg dla pacjenta,
 • bezpieczeństwo,
 • bezbolesność,
 • brak rekonwalescencji,
 • satysfakcjonujące efekty już po 3-6 zabiegach,
 • doskonała metoda wspomagania odchudzania i rzeźbienia sylwetki.

Dowiedz się więcej na temat skutecznych metod modelowania sylwetki – skontaktuj się ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/Comments are closed.