Cykl owulacyjny u kobiet trwa średnio 28 dni. Kojarzony jest zazwyczaj z miesiączką i jest określeniem zmian, które zachodzą w kobiecym organizmie. Ma on na celu przygotować narządy rodne do zapłodnienia. Do tego celu służy termometr owulacyjny. Najtrudniejszą kwestią w staraniu się o dziecko jest trafienie w okres płodności. Obliczanie dokładnych dni nie jest prostą sprawą, szczególnie u kobiet, których cykl miesiączkowy jest rozregulowany. Termometr mierzy temperaturę ciała i potrafi podać ja z dokładnością do 0,05 – 0,01 stopnia Celsjusza. Jeżeli temperatura kobiecego ciała zwiększa się o minimum 0,2 stopnia oznacza to, że jest ona w cyklu owulacji. 

Termometr owulacyjny i monitoring PTC, czyli naturalna metoda antykoncepcji

PTC – podstawowa temperatura ciała – powinna być mierzona o stałej, porannej porze. Wyznaczanie dnia owulacji z pomocą PTC należy do naturalnej metody antykoncepcji i pozwala na dokładniejsze określenie dni płodnych. Jest to przydatne w unikaniu ciąży, jak i dla kobiet, które chcą mieć swoje potomstwo. Termometr owulacyjny najczęściej używany jest dopochwowo, ponieważ pomiar ten daje najdokładniejsze rezultaty. Powstały na ten temat badania, z których wynika, że pomiar z waginy i odbytu pomaga uzyskać miarodajne wyniki. O PTC i termometrze owulacyjnym dowiesz się więcej na https://termometrowulacyjny.pl/

Płodność u kobiet – jakie są naturalne sposoby na zwiększenie płodności?

Płodność u kobiet i mężczyzn jeszcze kilkadziesiąt lat temu była zdecydowanie na wyższym poziomie. W latach 50 XX wieku rodziło się w Polsce blisko 700 tys. dzieci rocznie. Teraz ta liczba znacznie spadła i wynosi około 350 tys. Związane jest to, m.in. ze zmianą tempa życia codziennego, nie regularnymi posiłkami, brak dobrej jakości snu czy dużą ilością napojów słodzących. 

Ale istnieją naturalne sposoby na poprawę płodności (szerzej zostały opisane tutaj – https://termometrowulacyjny.pl/jak-zwiekszyc-plodnosc-naturalne-sposoby-na-poprawienie-plodnosci/). Przede wszystkim należy zadbać o prawidłową dietę, bogatą w minerały i witaminy. Ograniczyć produkty wysoko przetworzone. Zacząć suplementować m.in. kwas foliowy, żelazo oraz witaminę A, C i E i ważne, aby robić to regularnie To sposoby, które zdecydowanie poprawią płodność u kobiet, jak i u mężczyzn. 

 

Comments are closed.