Dla dorastającej córki i syna własny pokój jest ważną strefą. Własny kąt jest miejscem odpoczynku, nauki, spotkań z przyjaciółmi… Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia tej strefy jest łóżko – element pozwalający nastolatkowi zregenerować ciało i umysł. Jakie łóżko zapewni nastolatkowi optymalne warunki do wartościowego wypoczynku? Sprawdź!

Solidny materac na dobranoc

W sklepach z wyposażeniem do sypialni znajdziesz materace różnego typu: z pianki termoelastycznej, lateksowej, bonellowe… Każdy wariant charakteryzuje się specyficzną strukturą i budową wewnętrzną, inną reakcją na nacisk. Podczas wizyty w sklepie warto przetestować każdy model, aby znaleźć opcję odpowiadającą osobistym preferencjom.

Najważniejszym parametrem materaca jest stopień twardości. Powierzchnia, na której śpimy, powinna elastycznie reagować na nacisk i dopasowywać się do krzywizn ciała w taki sposób, aby stabilnie podpierać kręgosłup i odciążać mięśnie. Osobom lżejszym polecane są modele bardziej miękkie, natomiast cięższym – materace o twardszej strukturze. Aby zwiększyć higienę snu, warto wybrać model ze ściąganym pokrowcem, który można bezpiecznie wyprać w pralce. Alergikom polecane są modele z antybakteryjnej pianki lateksowej.

Sypialnie nowoczesne współgrające z wymaganiami nastolatków

Sypialnie nowoczesne zaprojektowane z myślą o młodszych użytkownikach są dopracowane nie tylko pod względem praktycznym, ale również estetycznym. W katalogach czołowych marek znajdziesz szeroki wybór ciekawych systemów współgrających z gustami wymagających nastolatków, którzy poprzez wystrój swojego pokoju manifestują swoją osobowość.

 

Comments are closed.