Każda osoba pracująca legalnie w Holandii ma obowiązek rozliczeni się z tamtejszym urzędem skarbowym po zakończeniu roku fiskalnego. Po częstych i licznych zapytaniach w internecie można stwierdzić, że wielu Polaków ma z tym przeróżne problemy. Czy jest to zatem tak skomplikowany proces? Czy istnieje możliwość, aby łatwo odzyskać zwrot podatku z Holandii?

Rozliczenie podatku z Holandii – jak wygląda?

Pracując w Holandii, jesteś zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego w tym kraju. Aby tego dokonać będą Ci potrzebne do tego niezbędne dokumenty. Belastingdienst (Holenderski urząd skarbowy) w pierwszej kolejności wymaga karty podatkowej Jaaropgave, którą wydaje pracodawca. Jeżeli spełniasz warunek 90 %, czyli co najmniej tyle Twoich dochodów pochodzi z Holandii i nie posiadasz stałego zameldowania w tym kraju, potrzebne będzie zaświadczenie o dochodach wydane przez polską skarbówkę. W przypadku meldunku w trakcie trwania roku podatkowego potrzebne będzie złożenie dodatkowego formularza (M-Biljet online). Rozliczając się po raz pierwszy, musisz podać numer rachunku bankowego, na który zostaną przelane pieniądze. Należy zebrać dokumenty i złożyć zeznanie nie później niż do dnia 1 lipca danego roku. Czas oczekiwania nie jest precyzyjnie określony, a wysokość Twojego zwrotu zależeć będzie od wielu czynników: wysokości zarobków i składek oraz skorzystanie z różnych ulg.

Zwrot podatku z Holandii z biurem rachunkowym

Cały ten proces może być o wiele prostszy jeżeli zdecydujesz się na pomoc profesjonalistów. Specjaliści z Aangifte24 wezmą pod uwagę wszystkie czynniki mające wpływ na ostateczną wysokość kwoty Twojego zwrotu i pomogą Ci uzyskać jak najkorzystniejszy zwrot. Posiadamy ogromne doświadczenie w rozliczeniach podatkowych za granicą. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, a formalności w obcym języku sprawiają Ci problemy, skontaktuj się z nami, a ustalimy zadowalającą Cię formę współpracy.

Comments are closed.