Fronty kuchenne – chyba każdy konsument zdaje już sobie sprawę z tego, że musi zwracać uwagę na fakt ich wykonania. Tak, stan wizualny jest ważny, ale nie zapominajmy o tym, że tak samo ważna jest jakość wykonania, aby meble mogły nam służyć przez długi okres.

Fronty kuchenne – rodzaje

Jeżeli chcemy wybierać pomiędzy frontami kuchennymi, to musimy w pierwszej kolejności dowiedzieć się jaki mamy wybór. Rodzaje frontów są następujące:

  • płyta MDF – dokładnie jest to rodzaj płyty pilśniowej, która może być wykończona na różne sposoby (lakier, folia, akryl, fornir, laminat),
  • fronty laminowane – płyta MDF lub trójwarstwowa płyta wiórowa, jest ona pokryta laminatem na samym końcu,
  • fronty lakierowane – płyta MDF pokryta lakierem w kolorze, klient może sam wybrać kolor takiej płyty z systemu RAL lub NCS,
  • fronty drewniane – najczęściej wykonane z drewna bukowego lub olchowego, są one najczęściej olejowane, lakierowane lub bejcowane.

Które fronty do kuchni?

Czy można w jednoznaczny sposób odpowiedzieć, które fronty kuchenne są najlepsze? Tak, śmiało można powiedzieć, że fronty drewniane i fronty fornirowane są najlepsze. Przy czym jednocześnie są najdroższe i nawet, jeżeli ktoś chciałby wziąć kredyt, to i tak nie może sobie na nie pozwolić. Najtańsza propozycja to laminat i folia, ale ich jakość nie zawsze jest odpowiednia. Jak więc widać, podczas zakupu mebli trzeba bardzo ostrożnie podejmować decyzję oraz uwzględnić wszystkie czynniki, które mogą mieć wpływ na podejmowaną przez nas decyzję.Wszystko po to, aby wybrać dobrej jakości meble kuchenne.

Comments are closed.