W ostatnich latach coraz więcej domów jest ozdobionych licznymi roślinami. Otóż jest to najmodniejsza dekoracja, która jednocześnie absorbuje toksyczne substancje oraz promienie wytwarzane przez urządzenia elektroniczne. Do tego warto zaopatrzyć się w donice dekoracyjne, które uwypuklą zarówno dostojność rośliny, jak i mieszkania.

Donice minimalistyczne

Tradycyjne, klasyczne osłonki nigdy nie wychodzą z mody, a prostota także może być zdobiąca. Otóż jeśli w Twoje wnętrze charakteryzuje się szerokim wachlarzem barw i wzorów, wówczas warto postawić na minimalistyczne donice w stonowanych kolorach. Dzięki temu wprowadzisz potrzebną harmonię w mieszkaniu.

Ponadto kupując osłonkę w prostej formie, zwróć uwagę na materiał, z którego jest wykonana, gdyż to on będzie dodatkowo pełnić funkcję dekoracyjną. Szczególnie gustowne będą ceramiczne oraz betonowe donice dekoracyjne.

Ekskluzywne osłonki podświetlane

Ciekawa alternatywa dla osób znudzonych tradycyjnymi donicami. Podświetlane osłonki dają szczególnie przyjemne dla oka delikatne światło – do wyboru w odcieniu zimnym lub jasnym. Można więc stwierdzić, że pełnią także funkcję lampy.

Idealnie wpasują się w mieszkania o stylistyce modernistycznej – w tym wypadku lepiej wkomponują się osłonki o temperaturze barwowej zimnej. Z kolei do klasycznych wnętrz sugerowane jest światło ciepłe, które podkreśli domowy charakter wnętrza.

Donice wzorowane na rzeźbach

Niepowtarzalne dekoracje, które mogą przemienić Twoje mieszkanie w małą galerię sztuki. Na rynku dostępne są zarówno nowoczesne rzeźby, jak i te stylizowane na antyczne, które mogą dodać wyjątkowego charakteru i unikalności we wnętrzu.

Wprawdzie jest to bardziej kosztowna inwestycja, jednak zdecydowanie warta swojej ceny. Na rynku dostępne są przeróżne kształty osłonek dekoracyjnych, między innymi rzeźby dynamiczne inspirowane ruchem, donice smukłe czy strzeliste. Zazwyczaj tego typu donice dekoracyjne wykonywane są z betonu lub ceramiki.

Asymetryczne i geometryczne osłonki

Nadal cieszą się zainteresowaniem – nie bez powodu. Wyrazem tradycyjności donic geometrycznych jest umiejscowienie formy na planie kwadratu, prostokąta czy koła. Alternatywą są osłonki wielokątowe, które będą wyjątkowo szykownym dopełnieniem wnętrza.

Z kolei donice asymetryczne będą bardziej niestandardowym wyborem, ze względu na swoją futurystyczną formę. Często są wybierane do nowoczesnego salonu, a nawet ogrodu. Niewątpliwie jest to ciekawa alternatywa dla osób, które szukają nuty chaosu w swoich dekoracjach – asymetryczne osłonki zdecydowanie sprawdzą się w tej roli.

Więcej informacji znajdziesz na stronie donice dekoracyjne.

Comments are closed.

https://lubsacro.pl https://unspoken.pl https://adamama.org