Zastosowanie laserów w medycynie i kosmetologii jest dzisiaj powszechne – lasery kosmetyczne i medyczne skutecznie usuwają przebarwienia, zmarszczki, poprawiają jakość i kolor naszej skóry. Czy ich użytkowanie jest bezpieczne? Jak przygotować się do zabiegu z użyciem specjalistycznych laserów? O czym musimy pamiętać?

Lasery kosmetyczne i medyczne – jak działają?

Zasada działania lasera jest prosta: emituje on wiązkę światła o określonej długości fali, która penetruje tkanki i powoduje określone skutki. W przypadku laserów kosmetycznych wiązka ta ma za zadanie podgrzanie wody, która znajduje się wewnątrz komórek. Lasery kosmetyczne i medyczne SHAR-POL w ten sposób powodują mikrouszkodzenia w sposób kontrolowany i pobudzają organizm i tkanki do przyspieszenia procesów regeneracyjnych. Lasery kosmetyczne i medyczne w rękach doświadczonego lekarza są w pełni bezpieczne – lekarz nie tylko przeprowadzi z nami wcześniejszy wywiad medyczny, ale też dokładnie określi, jakie zmiany na skórze twarzy powinny być poddane pracy lasera. Laser wykorzystywany w gabinetach kosmetycznych pozwala na skuteczne redukowanie zmarszczek, pozwala na wyrównanie kolorytu skóry, działa odmładzająco. Terapia laserem jest rekomendowana dla osób, które borykają się z bliznami, np. po trądziku. Zabieg z użyciem lasera może trwać do godziny, pomiędzy zabiegami konieczne jest zachowanie kilkutygodniowego odstępu.

Przeciwwskazania do zabiegów z laserami

Czy istnieją przeciwwskazania do używania laserów kosmetycznych i medycznych? Okazuje się, że tak – do najpoważniejszych zalicza się okres ciąży i połogu, przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, nadmierna ekspozycja na słońce. Do poważnych przeciwwskazań zalicza się również padaczkę, nowotwory, cukrzycę. 

Comments are closed.