Szukając inspiracji na zaaranżowanie przydomowego tarasu warto zastanowić się nad elementem, jakim jest altana nowoczesna. Zadaszenie tarasu w formie nowoczesnej pergoli to coraz chętniej wybierane rozwiązanie oraz ciekawa alternatywa dla klasycznych parasoli ogrodowych. Pergola w tej formie pozwoli nam jeszcze lepiej odpoczywać i cieszyć się letnimi dniami w przyjemnym cieniu. 

Altana nowoczesna czy parasol?

Jeszcze do niedawna to parasole były chętniej wybierane na nasze tarasy czy do ogrodów – ich możliwości regulowania kąta padania cienia są coraz większe. Pergole pozwalają jednak na zacienienie znacznie większego obszaru wypoczynkowego, nie wymagają regulacji. Zadaszenie tarasu tego typu poprawi estetykę otoczenia i sprawi, że miejsce wypoczynkowe stanie się po prostu bardziej eleganckie. Nowoczesne pergole projektowane są w taki sposób, aby idealnie wpisywać się w oczekiwania klientów – altana nowoczesna sprawdzi się zarówno w aranżacjach rustykalnych, prowansalskich czy nowoczesnych i loftowych. 

Konstrukcja altany nowoczesnej

Czy wiesz, jak skonstruowana jest altana nowoczesna? Do jej wznoszenia nie trzeba specjalnych narzędzi – modułowa konstrukcja sprawia, że montaż jest szybki i nie sprawia problemów. Elementy konstrukcji to aluminium malowane proszkowo: zastosowanie takiego tworzywa gwarantuje, że stelaż będzie odporny na korozję, odkształcenia. Zintegrowana rynna pozwala na odprowadzanie wody deszczowej. Na szczycie pergoli znajduje się dach – jest on wykonany z aluminiowych listew, które mogą być odchylane wokół własnej osi. Pozycja listew warunkuje, jak wiele światła słonecznego wpada pod pergolę. Altana nowoczesna może być dodatkowo wyposażona w rolety boczne, które pozwolą na osłonięcie nas przed podmuchami wiatru. 

Comments are closed.

https://totest.pl https://teldomains.pl https://adamama.org