Skóra niemowląt jest delikatna oraz podatna na podrażnienia. Wymaga ona zatem uważnej pielęgnacji, podczas której stosowane powinny być specjalistyczne kremy, oliwki czy balsamy. Nie można jednak zapominać o jeszcze jednym istotnym elemencie, który wpływać może na reakcję uczuleniową ze strony wrażliwej skóry dziecka. Jest to właściwa pielęgnacja ubrań maluszka, w tym wybór odpowiedniego produktu do prania.

Proszek czy płyn do prania dla niemowląt?

Wielu rodziców boryka się z dylematem dotyczącym tego: czy powinni oni stosować proszek czy płyn do prania dla niemowląt. Oba produkty różnią się konsystencją. W przypadku proszku do prania obawa o to, że jego grudki nie zostaną skutecznie rozpuszczone i wypłukane wydaje się być zasadna. Problem pojawiać się może zwłaszcza podczas prania ręcznego i w takim wypadku, płyn do prania dla niemowląt wydaje się być lepszym rozwiązaniem. Niezależnie jednak od wyboru formy preparatu do prania, należy zawsze stosować się ściśle do zaleceń producenta w zakresie prawidłowego dozowania proszku lub płynu. Bowiem zarówno nadmiar, jak i zbyt mała ilość produktu nie jest pożądana. Ponadto, zaleca się stosowanie dodatkowego programu płukania, który efektywnie usuwa cząstki proszku lub płynu z powierzchni ubrań oraz minimalizuje ryzyko podrażnień skóry dziecka.           

Jak wybrać dobry płyn do prania dla niemowląt?

Płyn do prania dla niemowląt powinien być produktem hipoalergicznym, to znaczy takim, w którym ilość substancji mogących wywoływać podrażnia skóry jest ograniczona. Dobry produkt nie powinien zawierać substancji zapachowych, fosforanów czy związków o silnym działaniu wybielającym. Ponadto, wysokogatunkowe wyroby dla dzieci mogą się poszczycić dobrą opinią wydaną przez Instytutu Matki i Dziecka. Warto więc brać ten aspekt pod uwagę podczas wyboru konkretnego preparatu do prania. Na rynku dostępne są również płyny, które zostały przebadane dermatologicznie i mogą być stosowane już od pierwszych dni życia dziecka. Tego typu wyroby mogą być stosowane aż do trzeciego roku życia malucha, a w przypadku problemów skórnych czy chorób dermatologicznych, takich jak na przykład AZS nawet zdecydowanie dłużej. Ponadto, należy pamiętać o tym, że w przypadku występowania jakiejkolwiek reakcji uczuleniowej lub zaostrzenia stanów chorobowych skóry, należy natychmiast przerwać stosowanie danego produktu.                 

Zobacz także https://internetowo.eu

Comments are closed.

https://mastermedia.info.pl https://alliancedoctor.com https://artfolkgallery.org