Jak skutecznie dbać o swoje ciało i pielęgnować je, aby wyglądało estetycznie? Lekarze wymieniają szereg aspektów: odpowiednia dieta, brak używek, aktywny tryb życia. Czasami jednak nawet pomimo najlepszych chęci mamy problem z nadmiarem odkładającej się tkanki tłuszczowej. Pomóc nam może aparat do kriolipolizy. Czym jest? Jak działa? Czy kriolipoliza jest skuteczna?

Sprawdź, jak działa aparat do kriolipolizy 

Kriolipoliza jest zabiegiem rekomendowanym dla osób, które chcą skutecznie walczyć z nadwagą i nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zabieg ten polega na oddziaływaniu niskimi temperaturami na wybrane partie ciała, w wyniku czego uszkadzana jest tkanka tłuszczowa. Uszkodzone komórki tłuszczowe usuwane są z organizmu poprzez układ limfatyczny. Aparat do kriolipolizy pozwala na skuteczną walkę z tkanką tłuszczową, przez co możliwe jest widoczne wyszczuplenie sylwetki. Jak przeprowadzany jest zabieg kriolipolizy?

Z zabiegu kriolipolizy możemy skorzystać w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, jak również w gabinetach lekarskich. Nie wymagają one specjalnego przygotowania, przeprowadzany jest jednak wywiad zdrowotny w celu wyeliminowania przeciwwskazań (przeciwwskazaniem są np. rozruszniki serca, ale również okres ciąży, połogu). Na czym polega zabieg? Konieczny jest aparat do kriolipolizy – głowice urządzenia przystawia się do wybranego odcinka skóry (np. do brzucha), skóra zostaje zassana, kolejno oddziałuje się na nią temperaturą rzędu 0-5 stopni Celsjusza. Po ok. 40-60 minutach zabieg się kończy, a pacjent może iść do domu. 

Czy efekty kriolipolizy widać od razu?

Na efekty zabiegu musimy nieco poczekać – jest to związane z usuwaniem z organizmu obumarłych komórek tłuszczowych. W przypadku niewielkiej ilości tłuszczu efekty są widoczne i wystarczające. Kiedy tkanki tłuszczowej jest więcej konieczne może być powtórzenie zabiegu.

Comments are closed.