Przydatne rozwiązania technologiczne i akcesoria rzemieślnicze są bardzo ważne w wykonaniu perfekcyjnego projektu. Dla knifemakera na wielu etapach produkcji ostrego i pięknego noża potrzebne jest wsparcie. Noże wykonywane są z najwyższej jakości stali, która jest bardzo twarda i wytrzymała. Aby była również ostra i piękna musi zostać odpowiednio wyszlifowana. Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm jest urządzeniem, z którym szlifowanie będzie o wiele łatwiejsze.

 

Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm – zalety stosowania

 

Szlifowanie tradycyjną metodą bez żadnego wsparcia to niezwykle ciężka i mozolna praca, z którą problemy mają nawet profesjonaliści. Po co ryzykować skoro można skorzystać z rozwiązania dającego przyjemniejszą, dokładniejszą i bezpieczniejszą pracę?

 

Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm wyposażony jest w, aż 80 otworów z których pomocą da się ustabilizować kawał stali do szlifowania nawet w przypadku wykonywania największych noży. Do największych zalet Jig-a wspomagającego nakładanie szlifów 300m należy przede wszystkim łatwe i szybkie ustawienie kąta szlifu. Bowiem konstrukcja jest mocowana na specjalnych ruchomych zawiasach, które można opuszczać i podnosić używając pojedynczego pokrętła.

 

Zobacz również: Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm – CraftPoint

 

Projektanci tworzący Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm zadbali również o jakość materiału. Bowiem jest to aluminium będący najlepiej przystosowanym materiałem do szlifowania z całej stawki. Jest lekkie przez co można łatwo balansować i ustawiać Jig-a. Dodatkowo szybko oddaje ciepło i nie ma tendencji do przegrzewania się dzięki czemu można cieszyć się poprawnym szlifowaniem przez bardzo długi czas!

 

Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm – podsumowanie

 

Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm zapewnia nie tylko precyzję wykonania gładkiego i równego szlifu, ale również wysoki poziom bezpieczeństwa dla knifemakera. Z szlifierką nie ma żartów, a szlifowanie noża bez Jig-a jest bardzo niebezpieczne dla dłoni rzemieślnika.

Comments are closed.