Wreszcie spełniłeś swoje marzenie i stałeś się szczęśliwym posiadaczem osobówki? Zanim w pełni zaczniesz cieszyć się nabytkiem, musisz wykupić ubezpieczenie OC. Co warto wiedzieć o podstawowym ubezpieczeniu komunikacyjnym? Sprawdź!

Od czego zależy cena OC?

Ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) należy kupić najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu. Umowa zawierana jest przeważnie na 12 miesięcy.  Polisa OC chroni przede wszystkim uczestników ruchu drogowego, którzy mogliby zostać przez Ciebie poszkodowani. Jeśli spowodujesz kolizję,  szkody wobec osób trzecich oraz ich mienia zostaną pokryte właśnie ze środków Twojej polisy. OC obowiązuje również podczas zagranicznych podróży.

Co grozi za brak ubezpieczenia?

Kupno ubezpieczenia OC jest obowiązkiem każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Przeoczenie terminu odnowienia polisy wiąże się z poważnymi konsekwencjami, przede wszystkim finansowymi. Na zapominalskich kierowców nakładane są wysokie kary finansowe. Dwutygodniowa przerwa między polisami może Cię kosztować nawet  5600 zł. Jeszcze większe kary muszą zapłacić właściciele pojazdów ciężarowych.

Gdzie kupić tanie OC?

Zanim wybierzesz się na spotkanie z agentem, sprawdź ofertę online. Na stronie beesafe.pl znajdziesz prosty w obsłudze kalkulator. Po uzupełnieniu wszystkich danych otrzymasz konkretną ofertę w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Co ważne, aby podpisać umowę z cenionym, zaufanym ubezpieczycielem, nie musisz wychodzić z domu! Wszystkich formalności możesz dokonać przez Internet. Co ważne, jeśli kupiłeś polisę przez Internet lub telefon, możesz  odstąpić od umowy w terminie 30 dni od daty jej zawarcia.

Comments are closed.