W czasie lata chętniej odpoczywamy blisko natury i słońca. Dysponując ogrodem, warto stworzyć wygodne miejsce do relaksu dla siebie i bliskich blisko domu. Drewniany stół z krzesłami do ogrodu to jeden z najchętniej wybieranych kompletów – dzięki niemu możliwe stanie się podawanie pysznych posiłków pod chmurką.

Drewniany stół z krzesłami do ogrodu – stoły tekowe

Posiłki podawane na świeżym powietrzu smakują wybornie – to jeden głównym powodów dla których warto wykreować letnią jadalnię blisko domu. Szukając idealnego stoły z drewna, warto zwrócić uwagę na modele wykonane z drewna tekowego. Egzotyczne drewno tego typu odznacza się wysokim stężeniem substancji oleistych w swoim składzie, co przekłada się na odporność na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, zarysowania. Drewno tekowe jest także bardziej odporne na promieniowanie słoneczne, przez co nie płowieje. Drewniany stół z krzesłami do ogrodu tego typu to strzał w dziesiątkę – mebel ten na wiele sezonów zachowa doskonały wygląd i będzie cieszył oczy użytkowników. Alternatywą dla stołu drewnianego jest stół z materiałów łączonych, np. model z drewnianym blatem, oparty na aluminiowym stelażu. Taki stół drewniany z krzesłami do ogrodu sprawdzi się doskonale w aranżacjach nowoczesnych czy minimalistycznych. Warto zwrócić uwagę na konstrukcję tego mebla – wykorzystanie aluminium jest malowane proszkowo, przez co konstrukcja nie jest podatna na ścieranie, wilgoć czy korozję.

Drewniany stół z krzesłami do ogrodu – jakie krzesła wybrać?

Krzesła ogrodowe powinny być odpowiednio profilowane, wygodne, lekkie i jednocześnie trwałe. Szukając modeli pasujących do drewnianych stołów, warto zwrócić uwagę na krzesła rattanowe. Krzesła tego typu tworzone są z pnączy rattanowych, pozyskiwanych wyłącznie z upraw o zrównoważonym rozwoju.

Comments are closed.