Depilacja laserowa to bardzo modny zabieg, na który decyduje się coraz większa liczba osób. Zarówno Panie, ale i Panowie są klientami wielu salonów oferujących w swoim zakresie usług właśnie ten zabieg. Jest to bezbolesny proces dzięki, któremu można pozbyć się odrastających włosów z różnych partii ciała na zawsze! To idealna alternatywa dla osób, które męczy regularne używanie żyletek i towarzyszące przy tym bolesne podrażnienia…

Ogólne informacje na temat depilacji laserowej

Depilacja laserowa to proces, na który nakłada się kilka sesji – najczęściej od 4 do 6 na daną partie ciała. Trzeba przestrzegać tych ilości gdyż tylko wtedy będzie miało się pewność co do trwałości procesu. Niestety jedna wizyta nie wystarczy. Przed przystąpieniem do zabiegu należy zdecydować się, którą partię będzie poddawać się działaniu lasera. To właśnie on jest głównym bohaterem całego procesu i dostarcza niezbędnej wiązki światła, która w sposób pośredni zlikwiduje odrastające włoski.

Wszystko opiera się o prawa fizyki. Energia świetlna wyłapywana jest przez barwnik skóry – melaninę, której stężenie zależy od karnacji danej osoby. Przekształca ona energie świetlną na cieplną nagrzewając się. To termogeneza. Powstała temperatura uszkadza cebulkę włosa, przez co nie jest ona już w stanie produkować włosów!

Ilość melaniny jest bardzo ważna! Osoby o ciemniejszej karnacji mają większą ilość melaniny, więc moc lasera musi być mniejsza – więcej melaniny wiec więcej ,,cieplnych ognisk”. Jaśniejsza karnacja to mniej melaniny, więc moc lasera musi być większa, aby dobrze rozgrzać barwnik. To bardzo ważne parametry, które ustawiane są przez osobę wykonującą zabieg – dlatego tak ważny jest wybór sprawdzonego salonu…

Depilacja laserowa Lublin

Lublin to miejsce, w którym z pewnością znajdzie się wiele dobrej jakości salonów kosmetycznych. Cenniki są uwarunkowane nie tylko od miasta, renomy salonu, ale także od miejsca, które poddaje się depilacji. Analogicznie im większe strefy, tym więcej trzeba za nie zapłacić. Stąd najdroższe są uda, łydki, tańsze są okolice bikini i pachy, a najtańsze okolice twarzy.

Zobacz: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-lublin/

Comments are closed.

m.org etheatreonice.org museum.com